nogomet
Frano Matić
10.03.2012.
u 17:24

Utakmica je bila mirna i korektna a onda u 90. minuti sudac Danijel Bojo dijeli dva crvena kartona

Prekrasnim pogotkom Sabahudina Jusufbašića, iz „slobodnjaka“ sa nekih 20-tak metara, Čapljina je u hercegovačkom derbiju 1. nogometne lige FBIH rezultatom 1:0 bila bolja od Branitelja iz Mostara. Prvih 20-tak minuta na terenu nije ni bilo nikakvih uzbuđenja a onda u 23.minuti gosti u dobro izvedenoj kontri  preko Ivana Bubala pogađaju gredu. Tri minute kasnije Čapljina preko Jusufbašića dolazi u vodstvo. Preciznim je udarcem Budo matirao vratara Branitelja Dinu Čagalja. Nakon pogotka Čapljina je nastavila s pritiscima ka vratima gostiju ali je jaka bura spriječavala igrače obje ekipe da bolje razviju igru i do kraja izvedu akcije.

Domaći su nogometaši kontrolirali igru i pokušavali doći do drugog pogotka ali je rezultat do kraja ostao 1:0. Utakmica je bila mirna i korektna a onda u 90. minuti sudac Danijel Bojo dijeli dva crvena kartona. Prvo je Jusufbašić u skoku rukom kao Maradona ugurao loptu u mrežu pa je za taj potez dobio drugi žuti tj. crveni karton. U istoj minuti zbog grubog starta i prigovora izravni crveni karton je dobio i branič gostiju Ivan Bubalo. “Na vrijeme smo postigli pogodak i uspjeli kontrolirati igru te zasluženo odnijeli cijeli plijen u ovom susjedskom derbiju. Borili smo se i protiv vjetra ali je pobjeda ipak najvažnija.“ - istaknuo je kapetan Čapljine Damir Obad.

ČAPLJINA: STADION BJELAVE Gledatelja 200. Strijelac: Jusufbašić (26) Sudac: Danijel Bojo, pomoćnici Tomislav Kraljević i Dario Primorac. Igrač utakmice : Sabahudin Jusufbašić
HNK ČAPLJINA: Baćak 6, Jurković 6, Miočević 6,5, Džananović 6,5, Zubac 6 (od 73 Bećirović), Marković 6, Raič 6, Obad 7, Kukić 6 (od 80.Bošnjak), Jusufbašić 7, Vila 6. Trener: Zlatko Križanović Vukas.
HNK BRANITELJ: Čagalj6, Vazgeč 5,5, Benić 6, Delić 6, Gagro 5,5, Hrkać 6 (od 68.Margeta), Bebanić 6 (od 89.Petrović), Bubalo 6, Eminović 5,5 (od 62.Marić), Glavina 6, Pinjuh 6. Trener: Feđa Kulagić