kosarka
1/3
26.02.2012.
u 19:02

Dvije i pol minute prije kraja pri vodstvu Čapljina Laste 77:72 gosti su imali napad i prigodu da se skroz vrate u igru i uđu u dosta uzbudljivu završnicu

U dosta neizvjesnoj utakmici  21. kola košarkaške Liga 13 košarkaši HKK Čapljina Lasta na svom su parketu bili bolji od dobre ekipe Servitiuma iz Gradiške. Na kraju je bilo plus sedam za domaće košarkaše (rezultat 81:74) ali su i gosti često dolazili na samo nekoliko poena zaostatka a dvije i pol minute prije kraja pri vodstvu Čapljina Laste 77:72 gosti su imali napad i prigodu da se skroz vrate u igru i uđu u dosta uzbudljivu završnicu. No, nisu  uspjeli a domaći su košarkaši tada napravili seriju 4:0 i tako riješili pitanje pobjednika. Gosti iz Gradiške i njihov trener  dobili su tri tehničke osobne pogreške pa je i to dijelom utjecalo na krajnji rezultat. Pri predstavljanju  ekipa na početku utakmice prave ovacije čapljinske publike dobio je igrač Servitiuma Ivan Baković koji je prije dvije sezone nosio i dres Čapljina Laste. “Znali smo da nas čeka teška borba na parketu jer je Servitium jako dobra i nezgodna ekipa koja je do sada iznenadila i neke velike favorite. Možda nam igra na trenutke nije bila tako atraktivna za oči ali ipak je najbitnija bila pobjeda. Sada smo i definitivno izborili Ligu 6 i već se okrećemo i polako pripremamo za tu završnicu košarkaškog prvenstva BIH“ - istaknuo je nakon utakmice trener Čapljina Laste Toni Blažević.

“Utakmica je bila neizvjesna, igrači obje ekipe jako korektni ali na kraju se ipak pokazalo da je Čapljina bolja ekipa koja je i potvrdila da joj je mjesto u samom vrhu BIH košarke. Pokušali smo iznenaditi domaćina ali očito ovo nije bila naša večer. Čestitam domaćinu na pobjedi i želim mu sve najbolje u doigravanju za prvaka BIH“ - istaknuo je trener Servitiuma  Dragan Kostić. Kod Čapljina Laste najučinkovitiji su bili Jagodić Kurdža sa 25 poena te Brkić i Repeša (po 15) a kod Servitiuma je najraspoloženiji bio Baković sa 18 poena.
Čapljina. Sportska dvorana. Gledatelja: 700. Suci: Husarić i Kunosić (Tuzla), Prskalo (Mostar). Rezultat po četvrtinama: 22:17, 16:23, 27:18. 14:16
HKK ČAPLJINA LASTA: Bjelica, Kovačević 11, Klještan 2, Jagodić Kuridža 25, Brkić 15, Jurković, Galić 9, Previšić, Jelčić, Repeša 15, Halilbegović 4, Gerti. Trener: Toni Blažević
KK SERVITIUM: Đorić 3, Dašić 16, Hajduković, I. Damjanović 5, Topalović 3, S. Damjanović, Bjelić 8, Savić, Radukić 8, Baković 18, Bjegović 10, Tripković 3. Trener :  Dragan Kostić.