Dodig pobijedio Soderlinga, najveća pobjeda karijere!

dodig (1)
Pixsell
20.04.2011.
u 20:04

Međugorčanin je stigao do najvećeg 'skalpa' karijere i pobjede protiv petog tenisača svijeta

Senzacija u Barceloni! Hrvatski reprezentativac Ivan Dodig svladao je u 2. kolu petog tenisača svijeta, Šveđanina Robina Soderlinga s uvjerljivih 6:2, 6:4 za 80 minuta igre.

Dvostruki finalist Roland Garrosa (2009. i 2010.) čak je pet puta gubio servis protiv našeg igrača, posljednji u devetom gemu drugog seta nakon čega je Dodig uspio odservirati za pobjedu i prolaz u treće kolo. Bio je ovo ujedno i pravi uzvrat hrvatskog tenisača za nedavni poraz na turniru u Miamiju gdje je izgubio od Soderlinga nakon što je ispustio prednost od 4:1 u trećem setu. Za ulazak u četvrtfinale Dodig će igrati protiv pobjednika susreta Raonic - Greul.