široki
Tomislav Miličević
03.01.2012.
u 22:04

Jakov Vladović je predvodio našeg prvaka sa 19 poena, dok je Darko Planinić dodao 16.

Prvaci Bosne i Hercegovine košarkaši Širokog Wwina savladali su večeras na Pecari ekipu Zagreba rezultatom 89:78, u okviru 13. kola ABA lige.
Početak utakmice pripao je gostujućim košarkašima koji su imali minimalno vodstvo, no već na kraju prvog perioda naš prvak je imao četiri poena prednosti 26:22.
Još bolju drugu četvrtinu odigrali su izabranici Ivana Velića. Odličnom igrom Široki je na poluvremenu imao deset poena prednosti 51:41.
I u nastavku susreta Široki i dalje bolja ekipa na parketu, pa se u posljednji period susreta ušlo vodstvom našeg predstavnika od 13 poena razlike 72:59.
Do kraja je Široki mirnom igrom zadržao vodstvo za konačnih +11.
Jakov Vladović je predvodio našeg prvaka sa 19 poena, dok je Darko Planinić dodao 16. Kod popularnih Mrava najefikasniji je bio Mario Kasun sa 19 poena.

Početak utakmice pripao je gostujućim košarkašima koji su imali minimalno vodstvo, no već na kraju prve četvrtine naš prvak je imao četiri poena prednosti 26:22.
Još bolju drugu četvrtinu odigrali su izabranici Ivana Velića. Odličnom igrom Široki je na poluvremenu imao deset poena prednosti 51:41, prenosi sportsport.ba.

Jakov Vladović je predvodio našeg prvaka sa 19 poena, dok je Darko Planinić dodao 16. Kod popularnih Mrava najučinkovitiji je bio Mario Kasun sa 19 poena.