Bosna se vratila u društvo najboljih pobjedom protiv Lukavca

košarka
29.04.2016.
u 07:00

Košarkaši Bosne Royal u finalu doigravanja regionalne A-1 lige BiH za ulazak u 1. ligu pobijedili su na gostovanju u Lukavcu istoimenog domaćina 89:71 i s ukupno 2:0 u pobjedama izborili povratak u prvoligaško društvo. Za pobjedu Sarajlija, nakon godinu dana igranja u drugoligaškom društvu, najzaslužniji bio je Dragičević koji je ubacio 34 poena. U finalnom susretu doigravanja za prvaka HB i ulazak u 1. ligu BiH Posušje je na svom parketu pobijedilo Čapljinu 60:56 i u nizu na tri dobivena susreta poravnalo na 1:1. Pobjeda Posušana je ostvarena uz mnogo truda i veliku potporu s tribina. Vodili su igrači Tihomira Mustapića na poluvremenu s 8 poena prednosti, ali su Čapljinci u nastavku predvođeni iskusnim Božom Jelčićem minutu prije kraja izjednačili na 55:55. U tim trenucima mladi Karlo Kovač pogađa tricu i dva slobodna bacanja, a što je bilo i dostatno za pobjedu i poravnanje u međusobnim susretima. Treća utakmica igra se u subotu u Čapljini (19 sati).•