HRVATSKI DVOBOJ

Čilić ostao savršen protiv Ćorića, svladao ga i peti put

26.10.2017.
u 19:17

Čilić, drugi nositelj, lani je osvojio ovaj turnir i danas potvrdio da je bolji igrač od devet godina mlađeg Ćorića s kojim je igrao pet puta i upisao isto toliko pobjeda.

Marin Čilić u osmini finala turnira u Baselu svladao je Bornu Ćorića sa 6:3, 3:6 i 6:3.

Čilić, drugi nositelj, lani je osvojio ovaj turnir i danas potvrdio da je bolji igrač od devet godina mlađeg Ćorića s kojim je igrao pet puta i upisao isto toliko pobjeda. Marin će u idućem kolu ide na Mađara Martona Fucsovicsa, 100. igrača svijeta.  Oba naša tenisača osigurala su završni Masters. Čilić će nastupiti na završnom turniru u Londonu, a Ćorić na Mastersu mladih. Međugorac je trenutno četvrti igrač svijeta, no do kraja godine može preskočiti Murraya i ostvariti najbolji plasman u karijeri.

Marin Čilić - Borna Ćorić 6:3, 3:6, 3:6

Treći set:

6:3 - Marin Čilić svladao je Bornu Ćorića i prošao u četvrtfinale!

5:3- Čilić je napravio break i servirat će za meč!

2:2 - Opet su obojica krenula čvrsto u set.

Drugi set:

3:6 - Set za Ćorića! Borna je izjednačio na

1:1 u setovima. Ovo je treći put da Ćorić u susretima s Čilićem gubi prvi set pa osvaja drugi.

2:4 - Break Ćorića! Borna je prvi put u meču imao priliku za oduzeti servis protivniku. Imao je dvije break-lopte i iskoristio prvu.

2:2 - Oba igrača drže svoj servis. Čilić je uspio doći do izjednačenja na servis Ćorića, ali više od toga nije išlo.

Prvi set:

6:3 - Marin Čilić osvojio je prvi set! Za to mu je trebalo 38 minuta.

5:3 - Borna je smanjio, ali sada Čilić servira za set. Do sada je izgubio samo tri poena na svoj servis.

5:2 - Marin je blizu osvajanja prvog seta.

3:1 - Čilić je uzeo servis Ćoriću.

2:1 - Oba igrača zasad su uvjerljiva na servisu.

1:0 - Čilić je uvjerljivo osvojio prvi gem u meču na svoj servis.