Federer ispao s Wimbledona

Roger Federer
07.07.2021.
u 19:50

Poljak Hubert Hurkacz (ATP - 18.) pobijedio u je četvrtfinalu Wimbledona Švicarca Rogera Federera (ATP - 8.) 6:3, 7:6 (4), 6:0 nakon jednog sata i 51 minuta igre.

Nakon prvog seta u kojem je presudan bio break u šestom gemu, Federer je u drugom setu imao break prednosti, no Poljak se vratio u sedmom gemu te slavio u tie-breaku u kojem je Švicarac puno griješio, prenosi HRT.

Potpuni pad igre doživio je Švicarac u trećem setu i nakon 29 minuta igre morao je pružiti ruku mlađem Poljaku.

Ovo je prvi poraz za Federera, osmerostrukog osvajača Wimbledona, u tri seta na ovom turniru od 2002. godine kada je izgubio od Marija Ančića. Također, prvi put je Švicarac izgubio set sa 6:0 na Wimbledonu.

U polufinalu će Hurkacz igrati protiv boljeg iz susreta Mattea Berrettinija i Felixa Auger-Aliassimea.