1. nogometna liga FBiH

Gošk “pao” na svojoj Podavali protiv Sloge

20.09.2016.
u 08:00

Rudar je zadržao prvo mjesto, ali je propustio napraviti veću razliku pred pratiteljima. Kakanjci su ovaj put “zakazali” pred svojim gledateljima protiv Goražda, iako su poveli preko Aničića s 11 m. No, na konačnih 1:1 izjednačio je pogotkom u vlastitu mrežu Alić... Orašje je upisalo novu, laku i uvjerljivu pobjedu. Pred svojim je pristašama svladalo Velež 3:0 (Prgić, Živković, Zukić). Bratstvo na ljestvici sada pravi društvo Orašju, a bilo je u velikoj prigodi preuzeti prvo mjesto. Nedostajala mu je “sitnica” – pobjeda protiv Bosne Seme pred svojim navijačima. Sarajlije su čak vodili do 84. minute, onda je Mujkić uspostavio konačnih 1:1. Derbi na Piroti bivših premijerligaša, sadašnjih velikih kandidata za naslov, Travnika i Zvijezde, pripao je Vezirima (2:1), iako su Travničani vodili 2:0 pogocima Kadrića (18) i Jusufbašića (38), ali Mujagić je u 63. minuti smanjio, pa se do kraja utakmice vodila neizvjesna borba za svaku loptu. Domaći su nekako uspjeli očuvati vodstvo... Najveće iznenađenje dogodilo se na Podavali. Gošk je bio veliki favorit protiv Sloge, ali na kraju je položio oružje. Gosti iz Simina Hana poveli su (Radovanović), Gabeljani izjednačili (Ramić), pa okrenuli u 2:1 (Bošnjak, 83). Na kraju se radovala Sloga i pogocima Omerovića (86) i Ibrahimovića (90+5) okrenula u 3:2... Radnički se “čupao” za bodove protiv Čapljine te pobijedio 1:0 (Salihović). Budućnost je “nakantala” Novi Travnik 3:0 (Đezić, Aljukić, Mujić). Tvrda se borba vodila u Bihaću između Jedinstva i Bosne. Uspješniji su bili Bišćani i slavili 1:0 (Samardžić, 80). Poredak: Rudar 15, Orašje i Bratstvo 14, Bosna 13, Travnik, Jedinstvo i Zvijezda 11, Budućnost, Goražde, Gošk, Bosna Sema i Radnički 10, Sloga 6, Čapljina 5, Velež 3, N. Travnik 2. •