Odbojka

HOK Domaljevac bliže ostvarenju ambicija

19.02.2019.
u 08:30

Iznimno borbeno i uzbudljivo bilo je petnaesto kolo Premijer lige odbojkaša u kojem su tri od pet utakmica riješene u po pet setova.

Solidna partija

Domaljevac je “posao” završio u četiri seta. Momčad Zlatka Ivića počela je prema očekivanju, uvjerljivo dobila prvi set 25:15, međutim, u drugom druga priča, gosti poravnavaju, poslije 19:25. Trener domaćih Ivić uspio je brzo eliminirati nedisciplinu iz drugog seta, pa Domaljevčani treći dobivaju uvjerljivo 25:16, a onda i četvrti 25:19 i tako osvajaju tri važna boda u borbi za treću poziciju.

- Pružili smo solidnu partiju u kojoj se vidjelo da možemo i puno bolje. Pobjedom smo se učvrstili na trećem mjestu, što i jest naš cilj kako bismo u doigravanje ušli sa slabijim ekipama, a izbjegli Mladost. Drago mi je što su i navijači uživali u prikazanoj igri, iako na trenutke nije bila na željenoj razini - bio je komentar Josipa Vojaka, jednog od zapaženijih igrača u ekipi Domaljevca.

Veliku pomoć Domaljevcu u borbi za treće mjesto pružio je Radnik koji je u Banjoj Luci svladao Borac. U utakmici velikih preokreta Bijeljinci su sigurno poveli 2:0, po setovima 16:25 i 19:25, a onda u završnici trećeg seta posustali, što domaći koriste i smanjuju na razliku 26:24, a zatim sigurnom igrom u četvrtom poravnavaju - 25:11.

Mladost u vodstvu

Međutim, u završnici se Bijeljinci vraćaju u igru, slijedi 11:15, te Radnik osvaja dva važna boda u borbi za bolju poziciju u doigravanju. Neočekivano 5 setova igralo se i u Kaknju, gdje su gosti dva puta stizali favoriziranog domaćina 25:20, 17:25, zatim 25:16 pa 20:25, da bi tek u petom setu stvari legle na svoje mjesto 15:7. Otpisana Bosna u Kalesiji uzela je bod Jedinstvu koje je čak dobro prošlo, dobivši prvi set na razliku 30:32, slijedilo je 25:20 pa 25:18, ali je završnica pripala favoriziranim gostima 20:25 i 8:15. Iako je izgubila jedan, i to treći set, Mladost je u Gacku potvrdila ulogu favorita pobijedivši 3:1. Rezultati 15. kola: Domaljevac – Modriča 3:1, Kakanj – Majevica 3:2, Bosna – Jedinstvo 2:3, Gacko – Mladost 1:3, Borac – Radnik 2:3. Poredak: Mladost 45, Kakanj 37, Domaljevac 27, Borac 25, Jedinstvo 23, Radnik 22, Majevica 16, Gacko 13, Modriča 12, Bosna 5 bodova.•