Ženska odbojka

Jedinstvo u vodstvu i s utakmicom manje

15.12.2016.
u 10:00

Posljednje kolo prve polovine prvenstva odbojkašica proteklo je bez velikih iznenađenja. Favoriti, vodeće Jedinstvo i Gacko, prema očekivanjima uspješno su obavili domaći zadatak, dok su važne bodove osvojili Sloboda u Goraždu te Višegrađanke protiv Dervente. Tuzlankama je uvjerljiva pobjeda protiv Goražda u gostima donijela otklon od opasne zone nakon čega mogu mirnije nastaviti natjecanje.

Lako se predale

Domaće su se relativno lako predale, jači otpor pružile su tek u drugom setu, dok su djevojke iz Višegrada pobjedom protiv “fenjeraša” Dervente zaustavile seriju loših rezultata koja je uslijedila poslije dobrog stara.

Derbi je igran u Banjoj Luci gdje su domaće igračice s dosta sreće u trećem setu uspjele dostići zaostatak od čak osam poena i na kraju slaviti, što se pokazalo presudnim. Prvi set dobile su domaće, Kula je u drugom uzvratila, a nakon što je “prosula” vodstvo u trećem, u četvrtom je tek statirala, pa je tako Volej ostao najbliži pratitelj vodećem Jedinstvu.

Rezultati devetog kola Premijer lige odbojkašica, Goražde: Goražde – Sloboda 0:3 (12:25, 23:25 i 14:25), Brčko: Bimal Jedinstvo – Radnik 3:0 (25:11, 25:8 i 25:14), Višegrad: HE na Drini – Derventa 3:1 (25:12, 23:25, 25:14 i 25:15), Gacko: Gacko – Modriča 3:1 (21:25, 25:23, 25:20 i 25:17), Banja Luka: Banja Luka Volej – Kula Gradačac 3:1 (25:17, 22:25, 29:27 i 25:18).

Poredak

Poredak poslije prve polovice ligaškog dijela prvenstva, 1. Bimal Jedinstvo 23(8), 2. Banja Luka Volej 23, 3. Gacko 22, 4. Kula Gradačac 14, 5. HE na Drini 12(8), 6. Modriča 12, 7. Sloboda 11, 8. Radnik 7, 9. Goražde 5, 10. Derventa 3 boda.•