Teniski klub Grude

Lovrin kup i ove godine oduševio tenisom

13.08.2016.
u 10:00

U teniskom klubu Grude završio je teniski turnir parova “Lovrin kup” koji se održava već petu godinu za redom, u organizaciji Rafaela Mikulića Rafe. Teniski entuzijast već je prešao na razinu teniskog velemajstora kad je u pitanju organizacija događaja na visokoj razini. Tijekom skoro cijele godine kod Mikulića se igraju lige, turniri, kao i termini zaljubljenika u “bijeli sport”. Turnir “Lovrin kup” koji nosi ime jer se igra ususret blagdanu i na blagdan svetog Lovre, ali i zbog tog što Rafi u organizaciji pomaže sin Lovro Mikulić koncipiran je tako da igrači igraju u paru, a jedan mora biti mlađi, a drugi stariji od 35 godina. U Polufinalu su Vjeko Iličić i Marko Kvesić pobijedili Tomija Mikulića i Zorana Iličića s 2:0 u setovima i išli su na boljeg iz susreta Ivan i Božidar Galić protiv Filipa Šaravanje i Ante Muse. Galići su također slavili s 2:0. U finalu glavnog turnira Galići su nastavili pobjednički niz, a Vjeko Iličić i Marko Kvesić uzeli su srebrnu medalju. A organiziran je, prema dobrom starom običaju, i kup pod nazivom “Laganini” gdje su igrači lige “Laganini” zaigrali, kao što sam naziv turnira kaže, opuštenije. Bilo je tu, osim dobrog tenisa, smijeha i dobrih šala. U polufinalu Lovrina kupa - Laganini u prvom susretu Ljubo i Igor Mikulić svladali su Ivana Marića i Marijana Đolu. Iako su Marić i Đolo uzeli prvi set, Mikulići su u drugom okrenuli i u posljednjem setu slavili su rezultatom 10:8, za 2:1 u setovima. U drugom polufinalu Ante Šimić i Vladimir Bandić slavili su protiv Josipa Ćorluke i Frane Filipovića također s 2:1 u setovima. U finalu Ljubo i Igor Mikulić pobijedili su Antu Šimića i Vladimira Bandića s također 2:1 u setovima. Ljubo je bio i najstariji igrač turnira i za to je turnir za njega još značajniji. Na kraju su nagrade najboljima uručili Lovro Mikulić i njegov kum Ivo Galić. Uz ove turnire, igrao se i pojedinačni singl pod nazivom “Kumovi Open”. U polufinalu Vjeko Iličić je pobijedio Ivana Čolaka rezultatom 2:0 u setovima, dok je Stanko Zeljko svladao Igora Mikulića s 2:1. U finalu Iličić se, za razliku od parova, nije dao smesti, te je uvjerljivo uzeo naslov u singlu. Bio je 6:1 i 7:6 u setovima za Iličića protiv Zeljke. Nagradu su mu uručile kume ovogodišnjeg turnira Josipa i Željka, a voditelj turnira “Kumovi Open” 2016. bio je Igor Mikulić. - Mjesec dana sjajnog tenisa je iza nas. Odigrano je skoro 90 mečeva, a u zdravom sportskom ozračju prikazan je istinski natjecateljski duh, kazao je organizator Rafael Mikulić Rafo i zahvalio svim sudionicima uz želju da ih ugosti i iduće godine. •