PROTIV BRENTFORDA

Manchester United golovima u 93. i 97. minuti stigao do spektakularnog preokreta i pobjede

07.10.2023.
u 18:33

Manchester United je na spektakularan način stigao do pobjede protiv Brentforda rezultatom 2:1.

U 8. kolu engleskog prvenstva na Old Trafford je stigao Brentford, a trener Uniteda Erik ten Hag je odlučio da mu štoperski dvojac čine Harry Maguire i veteran Johnny Evans.

No, dok su njih dvojica odigrali odličnu utakmicu, isto se ne može reći za golmana Onanu koji je ponovo primio pacerski gol kojim su gosti poveli u 26. minuti.

Mathias Jensen je šutirao po sredini gola, a loše postavljeni Kamerunac je dozvolio da lopta završi u njegovoj mreži.

United je svim silama pokušavao stići barem do boda, a u tome je uspio u 90+3. minuti kada je pričuvni igrač Scott McTominay pogodio za 1:1.

No, tada su Crveni đavoli osjetili kako mogu stići i do sva tri boda, a to se desilo u 90+7. minuti kada je McTominay postigao svoj drugi gol za konačnih 2:1.

Ono što je bitno istaći da je asistent za pobjedonosni gol bio niko drugi do Maguire.