RAPSODIJA U RIMU

Moćna Italija zabila tri komada i Švicarskoj te prva izborila osminu finala

16.06.2021.
u 23:04

Veznjak Sassuola Loccateli doveo je Italiju u vodstvo u 26. minuti, a potom je pogodio i u 52. minuti. Lazijev napač Immobile zabio je u 89. minuti za konačan rezultat. Italija je vodeća u skupini A sa šest bodova ispred Walesa (4) i Švicarske (1) dok je Turska bez bodova.

Udvoboju 2. kola A skupine Eura Italija je u Rimu svladala Švicarsku sa 3:0 (1:0) i postala prva reprezentacija koja se plasirala u osminu finala.

Dva je pogotka za Talijane postigao Manuel Locatelli (26, 52), dok je treći gol zabio Ciro Immobile (89).

Italija je produžila niz nepobjedivosti na 29 utakmica i pokazala da su jedni od favorita za naslov europskog prvaka.

U ovoj skupini ranije je Wales svladao Tursku sa 2:0.

Na ljestvici vodi Italija s maksimalnih šest bodova, Wales ima 4, Švicarska jedan, dok je Turska bez bodova.

U zadnjem kolu 20. lipnja igraju Švicarska - Turska i Italija - Wales.