žnk široki brijeg jesen u Prvoj ligi FBiH - skupina Jug zaključio 9:0 pobjedom protiv Sloge (BO)

Na proljeće igračice Širokog kreću u juriš na Premijer ligu

zene
19.10.2015.
u 06:15

Nogometašice Širokoga Brijega uspješno su završile jesensku sezonu u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi FBiH. U zaostaloj utakmici 4. kola one su na Blatu s visokih 9:0 svladale Slogu iz Bosanske Otoke. Mrežu gošći već u 3. minuti načela je Martina Vuletić, Marijana Lasić uskoro (6. minuta) udvostručila prednost, pa u 12. pogodila za 3:0. Do odmora Slavica Glavota (29) zabila je za 4:0. Lea Lončar u nastavku je pogodila za 5:0 (55), te za 6:0 (63). Onda je do izražaja došla uz Katarinu Ljubić najbolja Širokokobriježanka jesenas Julija Kvesić. U 75., 77. i 88. minuti tri je puta tresla mrežu Sloge za konačnih 9:0. Da na vratima Otočanki nije bilo “gumene” Ajle Terzić, možda bi pobjeda Širokobriježanki bila veća s još 5-6 pogodaka. Danijela Sabljić, Lea Lončar, Josipa Musa, Slavica Glavota, Marijana Lasić (Jelena Milinović), Maja Šakić (Ivana Mikulić), Julija Kvesić, Iva Matea Boban, Ana Marija Bilać (Marijana Šakić) i Martina Vuletić na kraju su nagrađene pljeskom malobrojne publike, ne samo za igru na ovoj utakmici nego i za cijelu polusezonu. Na ljestvici dijele 3. i 4. mjesto s Čapljinom (po 13 bodova). Na prva dva mjesta su Željezničar (Bosanska Krupa) i Iskra (Bugojno) s po 17 bodova. Ove dvije ekipe u prva dva proljetna kola gostuju na Blatu, pa Širokobriježanke nisu bez izgleda uključiti se u borbu za naslov i ulazak u Premijer ligu. Na utakmici protiv Sloge debitirala je Jelena Milinović, pristigla iz premijerligaša Mladosti (Nević Polje), reprezentativka BiH. Vidi se kako će biti pravo pojačanje. Nakon utakmice nogometašice trenera Ivana Kvesića u klupskom restoranu “Plavo-bijeli” na Pecari razrezale su slavljeničku tortu i proslavile obljetnicu prvog treninga i utemeljenja kluba. Niti ne kriju kako drugu obljetnicu žele proslaviti kao članice Premijer lige BiH.