Nogometašice BiH poražene od Danske

nogomet
17.09.2020.
u 18:57

Ženska nogometna "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Danske s 4:0 (3:0) u svom osmom kvalifikacijskom susretu za Europsko prvenstvo 2021. godine u Engleskoj.

Gošće su ofanzivno ušle u meč, a prvu priliku imala je Pernille Harder kada sa 15-ak metara iskosa sa desne strane loptu šalje pored gola. Ista igračica u 21. minuti  je ostala sama na desetak metara od gola, ali ponovno nije bila precizna. Minutu poslije Harder prolazi po lijevoj strani i šalje loptu u sredinu za Sanne Troelsgaard koja šutira pored gola.

Danska do prednosti dolazi u 37. minuti. Nikolinu Dijaković lopta pogađa u ruku u kaznenom prostoru i sutkinja Sandra Bastos pokazuje na bijelu točku. Precizna izvođačica jedanaesterca bila je Nadia Nadim.

Prednost je udvostručila Sanne Troelsgaard u 43. minuti odličnim šutem s ruba kaznenog prostora.

U sudskoj nadoknadi prvog poluvremena Sofie Svava izvodi korner s desne strane, a Rikke Sevecke glavom loptu šalje u mrežu za 0:3.

Dankinje su imale terensku inicijativu i u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije mijenjao do 90. minute kada je  Nanna Christiansen lob udarcem loptu šalje iza leđa Envere Hasanbegović.

Uoči početka utakmice igračice su kleknule na teren i tim gestom dale podršku borbi protiv rasizma u svijetu.

Izabranice Samire Hurem će u utorak, 22. rujna u zeničkom Trening kampu odigrati utakmicu s Italijom.

Sastavi:

Bosna i Hercegovina: Envera Hasanbegović, Nikolina Dijaković, Azra Hamzić, Melisa Hasanbegović, Andrea Grebenar (83. Marija Ana Milinković), Valentina Šakotić, Đula Velagić, Sofija Krajšumović (89. Maja Jelčić), Selma Kapetanović, Minela Gačanica (46. Andrea Gavrić), Amela Kršo. Selektorka: Samira Hurem.

Danska: Katrine Abel, Rikke Sevecke, Simone Boye Sorensen, Sanne Troelsgaard (73. Nanna Christiansen), Nadia Nadim, Pernille Harder, Katrine Veje, Stine Larsen (62. Signe Bruun), Sofie Junge Pedersen, Nicoline Sorensen, Sofie Svava (67. Frederikke Thogersen). Selektor: Lars Sondergaard.