Odbojka

Odbojkašice Smeča bez problema protiv Čapljine

14.11.2018.
u 08:10

Odbojkašice širokobriješkog Smeča, lakše od očekivanja s 3:0, dobile su bojažljivu ekipu Čapljine. Zapravo, sva tri seta Čapljinke su dobro igrale i manje-više bile u egalu, a onda padale i lako gubile. Uglavnom, gošće su slavile pred pedesetak gledatelja poslije 25:17, 25:19 i 25:21. - Imamo mladu ekipu kojoj treba vremena za uigravanje. Na treninzima radimo dobro, međutim, taj rad još ne uspijevamo prenijeti na utakmice. Nastavit ćemo s intenzivnim radom, očekujem da ostanak ne bi smio doći u pitanje - rekao je Mirsad Salčin, trener Čapljine, dok je Ivica Bošnjak, trener Smeča, primijetio: - Pomladili smo sastav ove sezone, tako da nam je prioritet uigravanje. Na utakmici protiv Čapljine imali smo dobar prijem, na kojem smo mogli graditi dobar napad, što je rezultiralo sigurnom pobjedom. Prevaga su bile tri naše iskusnije igračice – Ivana Šantić, Glorija Šudić i Marija Ivanković.

Kolo bez iznenađenja

Peto kolo u južnoj skupini, zahvaljujući stanci zbog federalnog Kupa, kompletirano je tijekom dva vikenda. Iznenađenja nije bilo, a sigurne pobjede izborili su vodeći – Mostar i Novi Grad. Rezultati 5. kola, južna skupina: Mostar – Vogošća 3:0, Čapljina – Smeč 0:3, Troglav – Novi Grad 0:3, Ilidža – Igman 0:3, Alipašino Polje – Ilijaš 0:3. Poredak, 1. Novi Grad 15, 2. Mostar 15, 3. Ilijaš 12, 4. Smeč 11, 5. Igman 7, 6. Alipašino Polje 4, 7. Vogošća 3, 8. Troglav 3, 9. Čapljina 3, 10. Ilidža 2 boda. Podsjećamo na rezultate u sjevernoj skupini federalne Superlige odbojkašica u kojoj su sve utakmice igrane u istom terminu: Žepče – Orašje 2:3. Vitez – Kakanj 1:3, Maglaj - Gradina 3:1, Lukavac – Bihać 0:3, Bosna – Gračanica 3:2. Poredak, 1. Kakanj 14, 2. Bihać 10, 3. Vitez 9, 4. Orašje 9, 5. Maglaj 8, 6. Gračanica 8, 7. Žepče 6, 8 Gradina 6, 9. Bosna 5, 10. Lukavac 0 bodova.

Kuli i Kaknju pripao Kup FBiH

Odbojkašice Kule Gradačac i odbojkaši Kaknja pobjednici su odbojkaškog kupa Federacije BiH! Kula je u finalu nadigrala Slobodu (3:2). Finale je bio maratonski meč u kojem su Tuzlanke povele s 2:0, po setovima 25:22 i 25:19, međutim, tada dolazi do preokreta, a Kula iduća tri seta dobiva vrlo uvjerljivo 25:15, 25:17 i 15:4. Ekipi Kule osvojeni trofej bio je ukupno treći, jedan Kup uzela im je upravo Sloboda. Uzbudljivo je bilo i finale Kupa za odbojkaše između favoriziranog Kaknja i brčanskog Jedinstva. Brčaci su poveli s 1:0, nakon 25:19 u prvom setu, a odlučujućim se pokazao drugi set koji je Kakanj dobio na razliku 27:25. Iduća dva seta bila su manje uzbudljiva 25:18 i 25:22 za Kakanj. Rezultati: Kula Gradačac – Sloboda 3:2 (22:26, 25:19, 25:15, 25:17 i 15:4); muškarci: Kakanj 78 – Jedinstvo 3:1 (19:25, 27:25, 25:18 i 25:22). Istodobno sa završnicom federalnog Kupa odigrana je i završnica Kupa OS Republike Srpske. U manjem bh. entitetu pobjednici Kupa su Bimal Jedinstvo u ženskoj, 16. put, te Mladost u muškoj konkurenciji. Jedinstvo je u finalu nadigralo BL Volej 3:0 (25:13, 25:12 i 25:21), a Mladost ekipu Majevice, također, 3:0 (25:17, 25:23 i 25:16).•