Premijer liga

Pobjeda Željezničara na Bilinom polju, remi u Gabeli

15.10.2017.
u 20:04

Nogometaši Željezničara su u posljednjoj utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Zenici pobijedili ekipu Čelika sa 3:0.

Golove su postigli Kajkut u 35. minuti iz penala te Blagojević u 65. i Zakarić u 70. minuti.

Željezničar je ovom pobjedom prekinuo seriju od dva poraza te se vratio u utrku za najviši plasman, dok je Čelik ostao na pretposljednjem mjestu.

U drugoj današnjoj utakmici Gošk i Mladost su u Gabeli odigrali neriješeno 2:2. Domaći su poveli u 37. minuti golom Bošnjaka s 11 metara, a izjednačio je Mišić u 62. minuti. Tri minute kasnije Kobiljar je ponovo doveo Gošk u vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Karahmet u 77. minuti.