kvalifikacije za SP

BiH pobijedila Gibraltar s 0:4, Džeko, Kodro i Lulić dali golove

03.09.2017.
u 22:45

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovala je kod Gibraltara u okviru osmog kola grupe 'H' kvalifikacija za odlazak na svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Utakmica je odigrana na Algarve stadionu, a BiH je pobijedila s 0:4.

Edin Džeko je u 35. minuti dao prvi gol za vodstvo BiH i tako je završilo prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, u 65. minuti Kodro je pogodio za 0:2 i u 83. minuti Lulić  je dao gol za 0:3. Na kraju je ponovno Džeko dao gol za 0:4. Utakmica je i završila s tim rezultatom.

GIBRALTAR : Ibrahim, Garcia, Chipolina, Bardon, R. Chipolina, Casciaro, Walker, Olivero, Pons, Hernandez, Green.

BIH : Begović, Cocalić, Kolašinac, Vranješ, Džeko, Lulić, Zukanović, Kodro, Višća, Hadžić, Jajalo.

Izabranici Mehmeda Baždarevića u prethodnom kolu su doživjeli težak poraz od Cipra (3:2) iako su vodili s 2:0.