NAKON RUŠENJA REKORDA

Ronaldo na novinarsko pitanje okrenuo glavu i ljutito otišao

02.09.2021.
u 10:46

Cristiano Ronaldo donio je pobjedu Portugalu protiv Irske (2:1) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Pogotkom glavom za 1:1 u 89. minuti novi igrač Manchester Uniteda je postao svjetski rekorder po broju golova za nacionalnu momčad. Bio mu je to 110. gol u 180. utakmici za Portugal i tako je nadmašio legendarnog Iranca Alija Daeija koji je od 1993. do 2006. u 149 nastupa za Iran postigao 109 golova i s kojim je do tada dijelio rekord.

Tu se Ronaldo nije zaustavio, nego je u 96. minuti pogodio za preokret, važnu pobjedu Portugala i poboljšanje svjetskog rekorda kojeg je postavio samo sedam minuta ranije. Opet je sjajno skočio i iz teške pozicije poslao loptu u suprotni kut.

Nakon što je impresivno srušio povijesni rekord, Ronaldu je veliko slavlje pokvarilo novinarsko pitanje.

"Je li Irska bila samo sporedni glumac u vašem večerašnjem filmu?" pitao ga je novinar RTE-a, irske državne televizije.

Ronaldov odgovor na ovo pitanje bio je demonstrativni odlazak s davanja izjava i iz televizijskog kadra.