Rukomet

Rukometaši Slobode plasirali se u osminu finala Kupa BiH

14.11.2018.
u 19:34

Rukometaši tuzlanske Slobode plasirali su se u osminu finala Kupa BiH nakon što su u Tuzli, u pretkolu ovog natjecanja, pobijedili ekipu Jedinstva 2015 iz Brčkog rezultatom 41:26 (22:10).

Nije bilo rezultatske neizvjesnosti, jer mlada brčanska ekipa, koja igra u Prvoj ligi RS, nije bila ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu razigranim Tuzlacima.

Trener domaćih Mirza Bulić cijelo drugo poluvrijeme na klupi je odmarao igrače prve postave, čuvajući ih za nedjeljni derbi Prve federalne lige protiv zeničkog Čelika.

Najviše golova za Sloodu postigli su Dino Mehić i Bakir Hajdarević po 6, dok je Enes Skopljak postigao 5.

U ekipi Jedinstva 2015 najefikasniji je bio Bogdan Peštić sa 9, te Emir Kadić sa 5 golova.

Osim Slobode, u osminu finala Kupa BiH plasirala se i Drina iz Zvornika, koja je u prvom pretkolu bila slobodna, jer je Krivaja iz Zavidovića otkazala učešće u ovom takmičenju.