Sarajevo bolje od Željezničara u vječitom derbiju

Fena
20.05.2017.
u 19:05

Nogometaši Sarajeva savladali su danas na Koševu ekipu Željezničara s 1:0 u okviru devetog kola Lige za prvaka BiH.

Jedini pogodak postigao je Amer Bekić u 22. minuti iz penala.

Tim s Grbavice je u početku utamice kontrolirao igru i bio bolji na terenu, ali se Sarajevo oslobodilo pritiska i takva igra je krunisana golom.

U 28. minuti Željezničar je preko Bogdanovića imao sjajnu priliku, ali je Pavlović odlično intervenirao.

Minut poslije iz kontranapada ekipa Medmeda Janjoša stvara priliku za veće vodstvo kada Hebibović izlazi sam pred golmana Kjosevskog zaobilazi ga, ali promašuje prazan gol.

U drugom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika iako je 'bordo' tim bio osjetno bolja ekipa na terenu.

Sarajevo se ovom pobjedom na tabeli približilio na samo bod zaostatka za gradskim rivalom, a Željezničar je prepustio lidersku poziciju aktualnom prvaku Zrinjskom koji je danas slavio u Bijeljini protiv Radnika 2:1.