Široki "petardom" osigurao osminu finala, Velež potonuo i u kupu

široki brijeg
22.09.2015.
u 18:00

Široki Brijeg, Borac i Sloboda prošli su u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, javlja portal Vecernji.ba.

Petardom je Široki Brijeg ispratio momčad Rudara, a prvi pogodak zabio je Luka Menalo u 28. minuti, a minutu kasnije prednost je udvostručena. Pred kraj prvog poluvremena Širokobriježani rješavaju pitanje pobjednika pogotkom Ivankovića za 3:0. Katastrofa je mogla biti i veća s obzirom da je Široki Brijeg pogodak postigao u 49. i 51. minuti, tako da je preostalih 40 minuta imao prednost od pet pogodaka razlike.
Pobjedu je, protiv ove godine izuzetno lošeg Veleža, odnijela i Sloboda. Već u 7. minuti crveni karton dobio je Mehinić iz Veleža, da bi pogodak Marka Ćulibrka u 9. minuti bio za konačnih 1:0.
U Gacku, Mladost je dugo protiv Borca držala nulu i taman kad se činilo da će o putniku u daljnji krug natjecanja odlučivati jedanaesterci, Jović u 87. minuti zabija upravo iz jedanaestarca za konačnih 1:0.