Zrinjski poražen u Mostaru, Tuzla City slavio s 2:1

1/3
14.03.2021.
u 18:59

Nogometaši Tuzla Cityja igraju večeras su u susretu 22. kola s 2:1 slavili u gostima kod Zrinjskog.

Gostujući sastav poveo je u 16. minuti nakon što je Badji na vrhu šesnaesterca petom uspolio Lučića, koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Varvodića.

Plemiće je zasigurno omela i ozljeda Nemanje Bilbije neposredno pred početak utakmice, a zatim je u 22. minuti Magdić zbog ozljede morao naputiti teren. Zamijenio ga je Krešić, piše Faktor.

U 33. minuti Edin Rustemović je pokušao atraktivno "škarama", no golman Plemića je obranio njegov šut.

Sedam minuta kasnije Zrinjski je stigao do izjednačenja. Mrežu gostiju pet minuta prije kraja prvog dijela pogodio je Govedarica.

Pobjednik u ovom susretu je odlučen u 66. minuti kada je Karjašević matirao Varvodića i tako Tuzlacima donio treću vezanu prvenstvenu pobjedu ovog proljeća.