Započela hercegbosanska liga košarkaša

Uspješan debi Domagoja Kujundžića, Grude nakon produžetaka bolje od Tomislava

25.10.2016.
u 07:00

Uz sudjelovanje 10 klubova započela je hercegbosanska liga košarkaša. Najzanimljivija utakmica odigrana je u Grudama gdje su domaći igrači nakon produžetaka slavili nad Tomislavgrađanima. Gosti su bili blizu pobjedi i 45 sekundi prije kraja regularnog dijela imali su 5 poena prednosti. No, domaćini zahvaljujući Mikuliću i Galiću uspijevaju izjednačiti, a u produžecima doći i do pobjede. Prvo kolo donijelo je uvjerljivu pobjedu Studenta nad drugom momčadi Zrinjskog, a što je ujedno bio i uspješan debi trenera Domagoja Kujundžića na klupi Studenta. Do visoke 93:61 pobjede Student su predvodili Prskalo koji je ubacio 21 poen, Širić 16 poena, a Jurković je dodao 14. U drugoj postavi Zrinjskog Obradović i Barać postigli su po 16 poena. Druga momčad Širokog bila je uspješna protiv Posušja. Gosti iz Posušja imali su prednost u prvoj četvrtini, ali su u nastavku stali, a posebice u posljednjoj dionici kada su Širokobriježani stekli i najveću prednost. U sastavu Damira Vujanovića, J. Planinić je upisao 16 poena, Drežnjak 14, A. Planinić i Šušak po 9, a Buhač 8 poena, a kod gostiju Jukić je ubacio 15 poena, A. Ramljak i Leko po 10. Najuvjerljiviju pobjedu u prvom kolu postigla je Čapljina koja je s 39 poena prednosti nadigrala Novi Travnik. Petorica igrača domaćina ostvarila su dvoznamenkasti učinak (Kuzman 17, Radak 13, Jelčić 12, E. i H. Šafro po 12), u sastavu Novoga Travnika Mameledžija je ubacio 20 poena. Brotnjo je na gostovanju u Busovači bilo bolje od domaćina 98:84. Vodili su gosti iz Čitluka i s 20 poena prednosti, ali su u posljednjoj dionici malo pali i domaćin je uspio ublažiti prednost Čitlučana. Rezultati 1. kola: Grude – Tomislavgrad 79:69 (nakon produžetaka) Student – Zrinjski II 93:61, Široki II – Posušje 76:58, Čapljina – Novi Travnik 91:52, Busovača – Brotnjo 84:98.