BiH je izborila baraž za Europsko prvenstvo u Francuskoj!

ciparbih
13.10.2015.
u 20:25

Bosna i Hercegovina na stadionu GSP u Nicosiji u posljednjoj kvalifikacijskoj utakmici skupine B za Euro 2016 pobijedila je Cipar rezultatom 3:2.
Portal Vecernji.ba pratio je utakmicu uživo, a kako je tekao njen slijed čitajte u nastavku.

Anthony Taylor glavni je sudac na večerašnjem meču, a njegovi pomoćnici su John Brooks, Lee Betts, Martin Atkinson i Robert Madley. Četvrti sudac je Jake Collin. Svi iz Engleske.

1' Utakmica je počela. Sretno BiH

4' Cipar je bolje otvorio utakmicu, igrači centrašutevima u sredinu pokušavaju doći do prilike, ali igrači BiH otklanjaju opasnost

7' Sjajnom ozračju na utakmici doprinose i bh. Fanaticosi. Rezultat je i dalje 0:0

10' BiH preuzima inicijativu. Medunjanin šalje dobar centaršut u sredinu, ali vratar domaćih uspjeva pokupiti loptu.

13' GOOOOOOOOOOL - Medunjanin za 1:0 BiH.

17' Izmjenila su se dva kornera s jedne i druge strane. No rezultat ostaje 1:0 za BiH

20' Spahić dobrim klizećim startom prekida napad Cipra

21' Vincent Laban (Cipar) je iz slobodnjaka ubacio loptu u šesnaesterac, ali je obrana otklonila opasnost

27' Ime Edina Džeke ori se stadionom

Nakon pola sata igre, momčadi koje su s BiH u skupini i koje su ranije osigurale prolaz Belgija i Wales protiv Izraela odnosno Andore igraju 0:0

30' Nijedan od napadača u šesnaestercu nije dočekao centaršut koji je uputio Konstantinos Laifis. Nasreću za BiH.

32' Kostas Charalambidis  gura loptu iza Begovićevih leđa i to je GOL. Rezultat je 1:1. BiH je i dalje u baražu!

34' Cipar na krilima publike kreće u ofanzivu. Toni Šunjić spriječava opasan napad Ciprana preko Efrema

36' Prvi žuti karton dobio je Nikolaou. Oštro je startao nad Ibiševićem

37' Situacija nije najbolja. Cipar nakon pogotka više prijeti i igra dominantnije

39' Miytidis i Begović su nakon pogreške Spahića hvatali loptu. Srećom po BiH, brži je bio golman Begović

41' Ako nije maloprije uspio, sada je. Nestor Mytidis zabija GOL za 2:1 Cipra. Begović je nemoćan. U ovom trenutku BiH više nema ni u baražu

43' Baždarević izgleda itekako zabrinuto. BiH više ne drži konce utakmice

44' GOOOOOOOOL Senad Lulić asistira, a Medunjanin još jednom zabija! BiH je ponovno u baražu, taman! Kakva utakmica, kakvo poluvrijeme!

45' Igrati će se još tri minute u prvom poluvremenu

KRAJ POLUVREMENA: Rezultat je 2:2 i s ovim rezultatom BiH ide u baraž za Europsko prvenstvo u Francuskoj. Ipak, Baždarević mora naćin način da stabilizira momčad i smiri ofanzivu Cipra koja će sada biti još žustrija

46' Počelo je drugo poluvrijeme

47' Cipar odmah napada, Efrem je završio u zaleđu

49' Pjanić snažnim udarcem prebacuje čitav gol

51' Asmir Begović dobio je žuti karton. Oduzimao je vrijeme

53' Cipar napada, BiH odolijeva

Ramsey je zabio za Wales, te je u ovoj skupini Wales prestigao Belgiju na ljestvici. Belgija ne uspjeva nakon sat vremena zabiti Izraelu

61' U igru je ušao Milan Đurić, strijelac pogotka protiv Walesa. Izišao je Zukanović

Dries Merten zabija za Belgiju. Sada je poredak: 1. Belgija, 2. Wales, 3. BiH ... Izrael sada gubi sve šanse za ugroziti BiH ili Cipar

67' GOOOOOL za BiH. Heroj iz Zenice Milan Đurić nakon Walesa rješava i Cipar. Asistirao je ponovno sjajni Senad Lulić. BiH je na korak od baraža

69' Đurić uspjeva dobiti i žuti karton, ali to mu ne treba zamjerati

71' Šunjić spašava BiH i zaustavlja veliku priliku Cipra. Bravo za Tonija Šunjića

75' Vincent Laban se ozlijedio i napustio igru. Cipru je svakom sekundom sve teže

81' Više nezgodnih startova je bilo, ali sve se dobro završilo

84' BiH je blizu baraža. U dvije utakmice pokušati će izboriti Europsko prvenstvo iduće godine u Francuskoj!

89' Cipar pokušava izjednačiti, ali zasad neuspješno

90' Bh. Fanaticosi navijaju srčano i svi su na nogama!