Sarajevo

Željezničar na Grbavici do 4. pobjede u nizu

14.03.2016.
u 11:00

Nogometaši Željezničara ostvarili su četvrtu pobjedu u nizu, ovog puta na Grbavici protiv Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 2:1. Već u 4. minuti susreta Zahirović je ukrao loptu Kobilici, a ona je došla do Bekrića čiji je udarac izblokiran. Gosti prijete u sljedećem napadu preko Kovača koji je šutirao sa desne strane, ali je vratar Plavih siguran. U 7. minuti šansa za domaće. Poslije centaršuta Miroslava Stevanovića glavom je šutirao Lendrić, ali Hadžić odbija loptu u korner da bi nakon tog kornera Željezničar poveo. Samir Bekrić je izveo korner, a poslije greške gostiju najbolje se pred golom gostiju snašao Bogičević i doveo Plave u vodstvo. Odlični Stevanović u 26. minuti je došao do jedne lopte i uposlio Lendrića čiji udarac odlazi preko vrata Hadžića. Igrala se 29. minuta kada je Bekrić sjajno uposlio Memiju koji se našao u odličnoj situaciji, ali opet preko vrata. U 31. minuti Stevanović je ponovno oduzeo loptu, zatim dodao do Zahirovića koji je uposlio Zolotića, ali njegov šut odlazi preko gola Hadžića. Željezničar je udvostručio prednost u 34. minuti. Bekrić je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, Lendrić šutirao glavom, lopta na putu do gola pogodila Isakovića i prevarila Hadžića. Igrala se 39. minuta susreta kada su gosti smanjili prednost domaćih. Hodžić je izveo slobodnjak iskosa s lijeve strane, lopta je došla do Čovića koji je svladao Kjosevskog. U nastavku tvrda igra obje momčadi. Domaći su prvu šansu imali u u 64. minuti preko Stanića koji je pogodio gredu. Gosti su uzvratili u 75. minuti kada je nadomak izjednačenja bio Ramović, ali Kjosevski odlično brani. Sedam minuta prije kraja Samir Bekrić je uz malu pomoć živog zida uzdrmao gredu gostujućeg gola nakon pokušaja iz slobodnog udarca. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.•