Željezničar, Sarajevo i Mladost u polufinalu Kupa BiH

utakmica
1/8
15.03.2017.
u 17:22

Nogometaai Željezničara, Sarajeva i Mladosti plasirali su se u polufinale Kupa BiH.

„Plavi“ su na Grabavici u revanšu danas savladali Radnik s 2:0. Prvi gol postigao Stevo Nikolić u 71. minuti, dok je deset minuta poslije strijelac bio Samir Bekrić.

Tim s Grbavice je tijekom cijele utakmice bio bolji protivnik, a odmah na početku meča su zaprijetili preko Muhammeda Muse.

Poslije toga je ekipa Slavka Petrovića imala priliku preko Darka Markovića, a tri puta o dobrim šansama se našao i Zajko Zeba.

S druge strane gosti su pokušali kombinirati na sredini terena, ali bez velikog uspjeha, te su se uglavnom branili.

Jedinu šansu imali su preko Domagoja Franića u 37. minuti, koji je bio neprecizan iz slobodnog udarca.

U prvom susretu ova dva tima u Bijeljini bilo je 2:2.

Mladost je plasman u polufinale ostvarila nakon što je bila bolja od Bosna Seme na Koševu u revanšu rezultatom 2:3,. U prvom susretu na domaćem terenu Mladost je slavila visokom rezultatskom prednošću 6:3.

Sarajevo je s Travnikom remizirao u gostima 2:2, a prvoj utakmici na Koševu bilo je 2:0 za „bordo“ tim.

Utakmica između Širokog Brijega i Zrinjskog igra se u 17 sati. Širokobriježani imaju dva gola prednosti.