Zrinjski stigao do lagana tri boda

1/3
29.02.2020.
u 19:47

Zrinjski je u 21. kolu Premijer lige BiH lagano svladao tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0.
Zrinjski je od prve minute krenuo napadački, ali Sloboda je prva prijetila. U šestoj minuti Mujagić šutira s desne strane, no Horkaš spašava svoju mrežu, piše Sportsport.ba.

Ipak, Plemići su u prvom poluvremenu uspjeli riješiti sve u ovoj utakmici. U 18. minuti poveli su sa 1:0 golom Bilbije na asistenciju Filipovića, a već u 27. minuti postignut je i drugi gol.

Ovog puta Bilbija je asistent. Dobro je proigrao Miljana Škrbića, a ovaj odlično reagira i svojim prvim golom u dresu mostarskog tima pogađa za 2:0.

Nastavak utakmice u Mostaru nije donio gotovo ništa. Sloboda je pokazivala više želje da ugrozi protivnički gol, ali im tim Mladena Žižovića nije dopuštao previše.

Domaći tim je do kraja bez većih problema završio posao u ovoj utakmici i susret je završen pobjedom Zrinjskog od 2:0.