Izviđač “vozi” bez posustajanja

rukomet
18.03.2016.
u 11:00

Ubrzanim ritmom subota - srijeda, utakmicama 24. kola nastavljen je ligaški dio rukometnog prvenstva BiH. Iznenađenja nije bilo. Izviđač je rutinski obavio posao protiv Sloge iz Doboja, iako su gosti, poslije odličnog uvoda, već u trećoj minuti imali prednost od 4:1. Dobrom igrom Sloga je nastavila u većem dijelu prvog poluvremena, a onda su “skauti” u samoj završnici serijom 4:0 preokrenuli i na odmor otišli s prednošću 19:17. U nastavku su domaći povećavali razliku pa gosti mogu biti zadovoljni sa sedam pogodaka minusa. Kristijan Jarak s devet pogodaka predvodio je domaće, Hrstić je dodao pet, dok je kod gostiju Gavrić pogodio sedam, a Bosić šest puta. Vrijedi istaknuti i vratare. Kod Izviđača Ivanković je imao osam obrana i sedmerac, I. Šarac također osam, mladi Grbavac tri, a kod gostiju Bojić 14, a Bišić jednu obranu i jedan skinuti sedmerac. Drugi poraz u devetoj utakmici nastavka prvenstva pretrpjeli su rukometaši Zrinjskog. Međutim, protiv favoriziranog Maglaja Mostarci su prikazali dobru igru pa su domaći teškom mukom, uz potporu pune dvorane, izborili pobjedu. Strijelce domaćih predvodio je Mehinagić s 11 pogodaka. Velika borba vodila se u Cazinu gdje je sarajevska Bosna uspjela osvojiti jedan, a “prosuti” dva boda. Naime, pred kraj ove za obje momčadi važne utakmice, “studenti” su imali tri pogotka prednosti, ali su na koncu još i dobro prošli jer je Krajina imala posljednji napad. O velikoj borbi svjedoči i rezultat 20:20, poluvrijeme 11:11. Rezultati 24. kola: Maglaj - Zrinjski 30:28, Izviđač - Sloga 38:31, Derventa - Gračanica 32:29, Vogošća - Sloboda 37:23, Krajina - Bosna (S) 20:20, Bosna (V) - Gradačac 31:23, Prijedor - Čelik 37:25, Konjuh - Igman 10:0 b.b. Poredak: Izviđač 69, Vogošća 61, Maglaj 56, Derventa 44, Sloga 40, Prijedor 38, Konjuh 33, Zrinjski 32, Čelik 30, Krajina 30, Bosna (V) 29, Bosna (S) 26, Gračanica 24, Gradačac 21, Igman 16, Sloboda 10 bodova.