1/4
16.02.2012.
u 10:55

Vidljiva je bila velika razlika u kvaliteti igre pa su čapljinske laste prosto dominirale na terenu

Košarkaši HKK Čapljina Lasta nastavljaju s uvjerljivim igrama u Ligi 13. Nova je žrtva banjalučki Borac koji je čapljinski parket napustio uz minus 16, krajnji rezultat bio je 84:68 za Čapljina Lastu, po četvrtinama 29:23,15:10,21:20 i 19:15. Pobjeda čapljinskih lasti nije dolazila u pitanje a mladi i neiskusni igrači Borca uspjeli su se tek pred kraj treće četvrtine približiti na samo minus sedam poena. Vidljiva je bila velika razlika u kvaliteti igre pa su čapljinske laste prosto dominirale na terenu. Ovom pobjedom Čapljina Lasta ostaje na drugoj poziciji Liga 13 i već sada se mogu početi pripremati za Ligu 6 tj. doigravanje za košarkaškog prvaka BIH. Kod Čapljina Laste najefikasniji su bili Brkić (22 poena), Jagodić Kuridža (20), Kovačević(14), Repeša (11)… a kod Borca su se istaknuli Šturanović (18), Ivić (15) i Lončar s 13 poena.
Ante Blažević, trener HKK Čapljina Lasta: “Imali smo tu prednost od početka do kraja i cijelo smo vrijeme uspjeli kontrolirati rezultat. Trebala nam  je ova pobjeda nakon stanke od skoro dvadeset dana. Stoga je ova pobjeda još važnija i tu nećemo stati. Idemo po pobjede i u narednim utakmicama a prva je već gostovanje kod Varde u Višegradu“
Drago Karalić, trener KK Borac: „Čestitke Čapljini na zasluženoj pobjedi. Kvalitetnija su ekipa i to su pokazali svih 40 minuta igre. Naša mladost i neiskustvo ipak su bili presudni tek smo se jednom uspjeli približiti. No, domaći su jako uvjerljivi na svom parketu i nama predstoji borba za opstanak u ovoj Ligi 13“
STATISTIKA: HKK ČAPLJINA LASTA- KK BORAC 84:68
Čapljina. Sportska dvorana. Gledatelja 500. Suci:Kralj (Banja Luka), Drmić(T.Grad) i Radanović (Trebinje).
Rezultat po četvrtinama: 29:23,15:10,21:20 i 19:15
HKK Čapljina Lasta: Bjelica, Kovačević 14, Klještan 2, Jagodić Kuridža 20, Brkić 22, Jurković, Galić 2, Previšić, Jelčić, Repeša 11, Halilbegović 9, Gerti 4. Trener Ante Blažević
KK Borac: Radujko 2, Ivić 15, Nikolić 1, Šturanović 18, Milekić 2, Blanuša 5, Blaž 2, S. Lončar 13, P.Lončar 8, Dijčinović 2. Trener: Drago Karalić.