Sarajevo izbacilo Zrinjski jedanaestercima, 7:6 prošli u osminu Kupa

zrinjski
VL FOTO
23.09.2015.
u 20:18

Nogometaši Sarajeva su prošli u iduću fazu Kupa BiH tek nakon udaraca s bijele točke ukupnim rezultatom 6:7, nakon što je regulrni dio susreta završio 1:1, piše Večernji list. Prva prava prigoda odigrala se u 16. minuti kada je Okić iz dobre situacije šutirao snažno prema golu Zrinjskog, ali je vratar Bandić bio na visini zadatka. U 37. minuti Zrinjski je upravo preko Stojkića imao prvi šut u okvir gola, ali je Delač rutinski obranio njegov udarac, koji je došao iz blizine, ali gotovo iz mrtvog kuta. Do kraja se igra uravnotežila, te nije bilo ozbiljnijih prigoda, pa se na odmor otišlo pri rezultau 0:0. Početak drugog dijela protekao je u igri između dva kaznena prostora. Prvu prigodu u nastavku je imao Zrinjski nakon jedne kontre, kada je u 55. minuti preko gola šutirao Šćepanović. Zrinjski je u 61. minuti došao do vodstva. Sjajno su opet plemići kombinirali na lijevoj strani, Stojkić je dobro spustio jedno dodavanje Žeravice za Nikolića, a napadač Zrinjskog je zabio u maniru rasnog strijelca. Doslovno u idućem napadu Sarajevo je izjednačilo. Napravio je to Bekić nakon pogreške zadnje linije Zrinjskog. Na kraju je i ostalo 1:1 pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Prišlo se tada izvođenju jedanaesteraca. Tragičar kod Zrinjskog je bio Blaaić koji je promašio u šestoj seriji penala, a Duljević je zabio za prolazak Sarajeva. Tijekom utakmice zabilježen je i izgred kada je Sarajevo izjednačilo. Na dio navijača i članove uprave bacane su plastične boce i upaljači. Izgred je brzo riješen, a utakmica nije prekidana.