kvalifikacije za Europsko prvenstvo

Težak poraz bh. rukometašica u Rumuniji

11.10.2023.
u 20:23

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je težak poraz na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. u Austriji, Mađarskoj i Švicarskoj.

Izabranice izbornika Adnana Bašića su na gostovanju u Mioveniju poražene od Rumunije sa 49:18 (26:11).

Rumunke su opravdale ulogu favorita i na startu kvalifikacija ostvarile laku i uvjerljivu pobjedu. Reprezentacija BiH parirale su samo prvih pet-šest minuta, a potom je uslijedila serija domaćih rukometašica koje su pitanje pobjednika riješile već nakon prvog poluvremena.

Iako su praktično osigurale pobjedu, Rumunke su u drugom poluvremenu krenule još borbenije i agresivnije u obrani pa su do kraja napunile mrežu bh. tima postigavši nevjerojatnih 49 pogodaka.

Edina Demić i Armina Isić postigle su po pet golova, Azra Topčić četiri, a Desire Kolašinac tri, dok su Rumunije predvodile Cristina Laslo sa sedam, te Cristina Neagu, Bianca Bazaliu i Elena Pintea sa po pet golova.

Naredni meč rukometašice BiH igraju u subotu u Cazinu gdje će dočekati reprezentaciju Hrvatske.