BiH - IRSKA (1:1)

ASGAG
13.11.2015.
u 20:00

Nogometna reprezentacija BiH na stadionu Bilino Polje u prvoj utakmici doigravanja za Euro 2016. sastala se sa reprezentacijom Irske u uzbudljivom meču u kom su naši dominirali a koji je završio 1:1 neriješeno. Susret ste mogli iz minute u minutu pratiti na portalu vecernji.ba

KRAJ NA BILINOM POLJU SUSRET BIH - IRSKA ZAVRŠIO JE REZULTATOM 1:1

94' Brych svira kraj susreta

94' Toni Šunjić hvata sve lopte ništa ne može proći pored našeg braniča Bilino Polje ga nagrađuje pljeskom

91' Igrat će se još 4 minute na Bilinom Polju

90' Minut u tijeku magla se pomalo rasčišćava

87' Ulazi Izet Hajrović a izlazi Lulić

86' Evo malo statistike, naime ovo je četvrti uzastopni susret da Džeko postiže gol

85' GOOOOOOOOL EDIN DŽEKO 1:1 BRAVOOOOO MAJSTOREEEEE GOOOOOOOL UZ ASISTENCIJU VRANJEŠA DŽEKO DIJAMANT POSTIŽE GOL, BILINO POLJE GORI

84' 16'' Ibišević izvodi još jedan udarac iz kuta koji je bio slab

81' PRIGODA ZA IRSKU,... I GOL VODI IRSKA 0:1 BRADY JE ŠUTIRAO

79' Pjanić pogađa živi zid, a odbijenu loptu šutira Vranješ čiji udarac zaustavlja Randolph.

77' Džeko, Pjanić, Spahić, Begović i Šunjić imaju opasnost da u slučaju žutog kartona u ovom meču propuste drugu utakmicu doigravanja.

75' Džeko radi prekršaj u napadu

72' Izlazi Višća a ulazi Đurić, igrat ćemo sa 3 napadača

69' Magla pokriva cijeli teren teško je vidjeti u nekim situacijama što se događa

67' Još jedna izmjena u Iraca, svoj nastup završava Ward a u igri je Wilson

60' Šansa za naše! Ponovo je Višća uputio centaršut, ali je udarac našeg tima zaustavio Randolph.

59' Izmjena kod Iraca izlazi Hoolahan a ulazi u igru McClean

58' Gromoglasan pljesak za Ognjena Vranješa čvrstu stijenu naše obrane pored kojeg Irci ne mogu proći

53' Hendrick nakon centaršuta Bradyja pokušava glavom ali preko našeg gola

52' Višća u prodoru tražio je Ibiševića ali Clarck je to presjekao prvi put a Keogh drugi put u sličnoj akciji

50' Izlazi Mujdža a u igru ulazi Vranješ sa brojem 6

49' Magla je toliko gusta da postoji realna opasnost da sudac Brych prekine susret na neko vrijeme

48' Slobodan udarac za naše izvodi ga Pjanić

47' Magla je sve gušća na Bilinom Polju teško se razaznaju igrači

46' Počelo je drugo poluvrijeme i kreće napad Irske

IRCI U DRUGO POLUVRIJEME KREĆU S ISTIM SASTAVOM

Prvo poluvrijeme dominirao je naš tim a posjed lopte (62:38) je definitivno na našoj strani. Napadalo se preko Zukanovića, Ibiševića i Pjanića, dok na drugoj strani Irci nisu imali nekih akcija. Istaknut ćemo dobre partije Spahića, Džeke i iznenađenja u veznom redu Cocalića. Očekujemo izlazak igrača i početak drugog poluvremena

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA REZULTAT 0:0

43' Sudar Mujdže i Clarka ali sve je uredu i sa jednim i sa drugim

41'53'' Hoolahan povlači Šunjića i pravi prekršaj u napadu u našem šesnaestercu - BRAVO TONI ODLIČNO SE OGRADIO

39' Opasan šut prema našim vratima ali Begović to hvata u duelu sa Keoghom, iako je pokazao malu nesigurnost.

37' Zukanović izbacuje novi udarac iz kuta za Irce. Sada je 2:2 u udarcima iz kuta

37' Lulić pravi prekršaj nad Whelanom

35' Višća u zaleđu, odličan pas Pjanića

32' KAKVA PRIGODA ZUKANOVIĆA ALI RANDOLPH BRANI. SAM PRED GOLOM ZUKANOVIĆ ALI IZRAVNO RANDOLPHU U RUKE

31' Činise da je Hoolahan igrao rukom ali sudci to nisu vidjeli

30' Mujdža uputio nezgodnu loptu prema Randolphu, ali ovaj siguran

28' Dobar napad Višća Džeko pa Višća pored gola ODLIČNA PRIGODA

26' Ward prekršaj nad Višćom i ŽUTI KARTON

24' Hendrick u zaleđu a uz to napravio i prekršaj

21' Višća KAKAV ŠUT ali zamalo pored vratnice BRAVO MAJSTORE

19' Drugi udarac iz kuta za naše pjanić na prvu stativu ali Ibišebić igrao rukom

16' Brady iz kuta i ništa

15' Prekršaj na Wardu

14' Prvi udarac iz kuta za nas. Ubacuje Miralem Pjanić velika gužva ukod irskog gola. Dobra lopta Pjanića Zukanović probao i pored gola DRUGA PRIGODA

10'14'' Kakva akcija Mujdža - Pjanić i šut Pjanića na povratnu loptu koja je na nesreću odskočila malo i završila je nažalost iznad gola. PRVA PRIGODA ZA NAŠE MOMKE

9' Oštar prekršaj McCarthyja nad Lulićem

6' 40'' Prodor Džeke po lijevoj strani ali je zaustavljen

5' 25'' Zukanović u zaleđu

3' Naši pokušavaju dugim loptama naći Džeku ali zasada ne ide to baš

2' 47'' Prekršaj Vedada Ibiševića

SRETNO MOMCI

20:45 Susret doigravanja između BiH i Irske je POČEO. NAŠI SU POVELI LOPTU SA CENTRA

20:42 Slijedi intoniranje himni najprije Irske a potom i BiH

20:42 Oko 11.000 navijača BiH i oko 150 Iraca večeras će bodriti svoje reprezentacije na Bilinu Polju

20:40 Igrači izlaze na teren

20:37 Paklena atmosfera na Bilinom Polju navijači pjevaju iz sveg glasa aplauzi se smjenjuju

20:36 Sudijsku petorku iz Njemačke predvodi Felix Brych, a asistiraju mu Mark Borsch i Stefan Lupp. Sudije iza gola su Marco Fritz i Bastian Dankert, a četvrti sudija je Thorsten Schiffner.

20:33 Irska je u posljednjih 11 gostujućih utakmica upisala samo dvije pobjede (Gibraltara i Gruzija), dok je u preostalih devet mečeva zabilježila pet remija i četiri poraza. Ovo je njihov sedmi nastup u doigravanju, a do sada su dva puta uspjeli proći

20:31 Ovo je naše treće doigravanje, a do sada smo oba puta ispadali u ovoj fazi. Nadajmo se da se to neće dogoditi večeras

20:28 - Bosna i Hercegovina (4-4-2): Begović-Mujdža, Šunjić, Spahić, Zukanović - Cocalić, Pjanić, Višća, Lulić - Ibišević, Džeko.

20:27 Irska (4-2-3-1): Randolph - Coleman, Keogh, Clark, Ward - McCarthy, Whelan - Hendrick, Brady, Hoolahan - Murphy.