Rukomet

Izviđač sam na vrhu, poraz Zrinjskog

09.03.2016.
u 11:00

Prvi poraz Zrinjskog u nastavku prvenstva, drugi poraz Vogošće nakon čega se Izviđač izdvojio na čelu ljestvice, te pobjede pomalo otpisane Gračanice, a posebice Gradačca, neke su od odlika 21. kola Premier lige rukometaša.

Borbena utakmica

Zrinjski je pao kod “studenata” u Sarajevu, u utakmici u kojoj je mogao i bolje proći. U prvom dijelu Bosna je bila nešto nadmoćnija - 12:10. Međutim, u razdoblju od 35. do 45. minute ove borbene i zanimljive utakmice Mostarci se bude i okreću 14:16. U tom ritmu nisu izdržali, za što je najveći “krivac” sjajni domaći vratar Cvetkovski, na koncu je bilo 21:19. Strijelce “studenata” predvodio je Šahdanović sa šest, Birdahić i Čapljinac Kordić postigli su po četiri, dok su kod gostiju najučinkovitiji bili Mandarić, Sarajlić i Pavlak s po četiri pogotka.

Izviđač je došao do još jedne uvjerljive pobjede, ovoga puta “pao” je slabašni Igman koji je na početku vodio s 2:0. To vodstvo kao da je razljutilo “skaute”, slijedila je kanonada 2:7 u desetoj, 7:15 u 21. te 12:17 na koncu prvog dijela. U nastavku Ljubušaci su se razigrali, 13:22 je u 35., 15:26 u 39., a 20:33 u 50., da bi se na koncu semafor zaustavio na 24:40. Ajdin Velić s osam pogodaka bio je najučinkovitiji kod domaćih, dok su se u gostujućem sastavu iskazali Čutura i J. Šarac s po 6 pogodaka, Rodin je postigao pet…, a vratar Ivanković sakupio je 12 obrana i sedmerac.

Vratari su blistali i u derbiju kola u Doboju, gdje je Sloga nanijela drugi poraz Vogošći 29:28 (14:12), domaći čuvar mreže Bojić imao je 17, a gostujući Šabanović 15 obrana. Gavrić je s devet pogodaka predvodio domaće strijelce, kod gostiju Ovčina je šest puta zatresao mrežu.

Osam pogodaka Stanića

Zanimljivo je bilo i u Zenici gdje je Benjamin Čičkušić minutu prije kraja 14. pogotkom Maglaju donio pobjedu 35:36, dok se kod domaćih iskazao veteran Kadić s devet pogodaka. Gradačac je uvjerljivo nadigrao Krajinu 35:28 (16:12) uz osam pogodaka Grahovca, sedam Šahdanovića, kod poraženih Goran Stanić dao je osam, a Marko Stanić šest pogodaka. Gračanica je slavila protiv Prijedora 35:31, poslije izvrsnog prvog dijela 20:8. Vodeći strijelci bili su Bašić - osam kod domaćih, a Unčanin i Blagojević po devet kod gostiju.

Rezultati 21. kola Premijer lige rukometaša, Bosna (S) – Zrinjski 21:19, Igman – Izviđač 24:40, Gradačac – Krajina 35:28, Sloga – Vogošća 29:28, Gračanica – Prijedor 35:31, Sloboda – Konjuh 29:30, Derventa – Bosna (V) 33:19, Čelik – Maglaj 35:36.

Poredak: Izviđač 60, Vogošća 57, Maglaj 49, Sloga 39 (20), Derventa 35, Konjuh 30, Prijedor 29, Čelik 27 (20), Zrinjski 26, Krajina 26, Bosna (S) 25, Gračanica 23, Bosna (V) 22, Gradačac 18, Igman 16, Sloboda 10 bodova.