Rukomet

Izviđač slavio, Zrinjski i Maglaj rastu

BiH,09.03.16.Mostar, Prvenstvena rukometna utakmica,  Zrinjski - Sloga 31:26, Photo:Stojan Lasic
11.03.2016.
u 09:00

Nakon 22. kola Premijer lige BiH rukometaši Zrinjskog s borbe za ostanak u ligi orijentaciju do kraja sezone mogu preusmjeriti prema daljnjem napretku k vrhu ljestvice. S obzirom na igre i rezultate u nastavku prvenstva, Mostarcima je put prema šestoj poziciji otvoren.

Sigurna pobjeda

Taj preokret učinjen je zahvaljujući izvrsnom ovoproljetnom izdanju i petoj pobjedi u sedam utakmica u nastavku prvenstva. Ovoga puta snagu momčadi Zdravka Medića osjetila je također u nastavku preporođena Sloga. Rezultat 31:26 govori o sigurnoj pobjedi Mostaraca koje je predvodio Ante Pavlak s čak 11 pogodaka, dok je kod Dobojlija najučinkovitiji bio Gavrić s devet pogodaka.

Duboko je u Ljubuškom protiv Izviđača potonuo, očito je, nekada jaki zenički Čelik, 43:22 bilo je na kraju. Kao kuriozitet može poslužiti podatak da je Izviđač u 10. minuti imao 7:0, u 15. bilo je 13:3, a na poluvremenu 22:8. Mlađahni “skauti” nisu se zadovoljili praktično izborenom pobjedom u prvom poluvremenu, u nastavku su krenuli još silovitije pa su u 43. minuti stigli do 22(!) pogotka viška. Teško je reći što bi bilo sa Zeničanima da im vratari nisu bili vrlo dobri, Polić je imao osam, a Sirćo devet obrana. Istina, Izviđačevi su bili još zapaženiji - Ivanković 11 i I. Ereš 12 obrana, ali broj primljenih pogodaka i obrana gostujućih vratara govori da su domaći u okvir gola Zeničana u prosjeku ‘tukli’ prema golu u svakoj minuti. Utakmica je bila prava ekshibicija domaćih igrača, što nisu remetile ni hokejaške izmjene trenera Zdenka Grbavca. Zanimljiv je i podatak da u Ljubuškom uvijek zapaženi Davor Kadić nije postigao niti jedan pogodak. Uglavnom, prema prikazanom u gradu hercega Stjepana, Čelik je uz otpisane – Slobodu i Igman najozbiljniji kandidat za ispadanje.

Maglaj nastavlja s pobjedama

Nakon Sloge i Derventa je upozorila na slabosti u ekipi Vogošće, u što su se mogli uvjeriti i ljubitelji rukometa kraj malih ekrana. Iako je Derventa u Vogošću došla sa samo devetoricom igrača, posve zasluženo s Poljina nosi bod, bilo je 26:26. Maglaj nastavlja s pobjedama, osmu u nizu izborili su protiv sarajevske Bosne 33:29. Ponovno je blistao Benjamin Čičkušić s čak 15 pogodaka, dok je Čavčić bio najučinkovitiji kod Bosne sa šest pogodaka. Vrijedne pobjede izborili su visočka Bosna nad slabašnom Slobodom u borbi za opstanak, kao i Konjuh protiv Gračanice te Prijedor protiv Gradačca u borbi za pozicije u gornjoj polovici tablice.

Rezultati 22. kola Premijer rukometne lige BiH, Mostar: Zrinjski – Sloga 31:26, Ljubuški: Izviđač – Čelik 43:22, Vogošća: Vogošća – Derventa 26:26, Visoko: Bosna – Sloboda 19:19, Živinice: Konjuh – Gračanica 26:23, Maglaj: Maglaj – Bosna (S) 33:29, Prijedor: Prijedor – Gradačac 33:28, Cazin: Krajina – Igman, odloženo.

Poredak: 1. Izviđač 63, 2. Vogošća 58, 3. Maglaj 52, 4. Sloga 39(21), 5. Derventa 38, 6. Konjuh 33, 7. Prijedor 32, 8. Zrinjski 29, 9. Čelik 27(21), 10. Krajina 26(21), 11.
Bosna (V) 25, 12. Bosna (S) 25, 13. Gračanica 23, 14. Gradačac 18, 5. Igman 16(21), 6. Sloboda 10 bodova.