Petarda Zrinjskog u Mostaru, pobijedili Zvijezdu s 5:3

Zrinjski
1/2
27.08.2023.
u 21:42

Ekipa Zrinjskog opravdala je ulogu favorita i na svom terenu je ostvarila pobjedu protiv Zvijezde 09. Poigrali su se Mostarci sa Zvijezdom i na kraju su upisali novu pobjedu, a konačan rezultat bio je 5:3.

Nije utakmica baš najbolje počela za kombinirani tim Zrinjskog. Naime, odmah u 2. minuti gosti su došli do vodstva.

Veličković je dobro šutirao sa 16 metara i pogodio je mrežu Zrinjskog. Bio je to zaista šok za domaće igrače i navijače, piše Sportsport.

Ipak, brzo su se "sabrali" igrači Zrinjskog i već u 5. minuti stigli su do poravnanja. Sabljić je ubacio, a Ivančić sa desetak metara pogodio za poravnanje.

Tri minute kasnije viđen je i treći gol na ovoj utakmici. Memija je centrirao, a gol za brzi preokret postigao je Bilbija.

Naredni gol pao je u 24. minuti. Memija je sjajno prošao po lijevoj strani i centrirao, a gol postiže Malekinušić.

Godsvil je u 31. minuti šutirao, ali obranio je to golman Zrinjskog. Nije tu bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu.

Igrala se 41. minuta kada Karaklajić loptu dodaje do Kayadea koji matira golmana Zrinjskog.

Nova dobra prilika za Zrinjski na startu drugog poluvremena. Šutirao je Memija u 49. minuti, ali pogađa stativu.

Najljepši trenutak na utakmici desio se u 51. minuti. Bilbija je majstorski s vrha kaznenog prostora postigao gol za 4:2.

Sedmi gol na ovoj utakmici postigao je Bilbija u 74. minuti. Ćorluka je centrirao, a sjajni Bilbija postigao je svoj treći gol.

U sudskoj nadoknadi novi prekrasan pogodak. Novica Maksimović je zaista fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca i tako postavio konačan rezultat od 5:3.