Sloboda pobijedila Zrinjski, Širokom jesenja titula

sloboda zrinjski
08.11.2015.
u 16:04

Sloboda je u derbiju 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala Zrinjski s 2:1. Sloboda je na najljepši način završila prvi dio sezone, iako Tuzlaci nisu osvojili jesenju titulu. Osvojili su isti broj bodova kao Široki Brijeg, ali zbog nešto lošije gol-razlike ipak se moraju zadovoljiti drugim mjestom.

Prvo uzbuđenje na Tušnju tek u 18. minuti, ali Mehidićev udarac nije bio toliko snažan. Nije bilo ništa skoro 20 minuta, a onda nevjerojatan pogodak Zebe. Iskusni veznjak je sa 45 metara lobirao Karačića za veliku radost domaćih, javlja sportsport.ba.

Mogao se Zrinjski brzo vratiti, ali u 25. minuti Zakarić i Mešanović ne koriste sjajne prilike. Mehmedagić u 28. glavom šutira poslije ubačaja iz kornera, lopta je odsjela na okviru gola. U 32. minuti Veselinović je pucao, Karačić siguran. Sloboda je stigla do drugog gola u 35. minuti. Mehidić se sjajno oslobodio dvojice čuvara i s nekih 20 metara lijepo pogodio.

U nastavku je pao još jedan gol. Nikolić je u 48. minuti pokušao izravno iz kornera, ali je Pirić bio siguran. Bilo je nekoliko poluprilika, a u samoj završnici je Špepanović smanjio na 2:1, što je bio i konačan rezultat.